Son Dakika
 • Başkan Vekili Papatya: "VAR odası yabancı hakemlerden kurulsun"
  , "Beşiktaşlı futbolcu kafa atıyor ama nedense bizim oyuncularımıza kart çıkıyor. Ghezzal'ın kafa attığı pozisyonda nasıl kart veremiyorsun. Titi'nin ayağına basılıyor; Gökhan, resmen Obinna'nın üzerine çıkıyor. Halil'in ayağına basıldığı pozisyon da mevcut. VAR hakemleri ise bu pozisyonları seyrediyor. Sanki hafta sonu etkinliğine gelip maç izlemek için ekran başına geçmişler. "
 • Göztepe'miz, profesyonel liglerde 2000. maçına çıkacak
  Profesyonel liglerde 62. sezonunu geçiren Göztepe'miz, amatöre kadar gerilediği futbolda bu haftaki İttifak Holding Konyaspor karşılaşmasıyla 2000. profesyonel lig maçına çıkacak.
 • Talat Papatya “Yurt içi ve yurt dışı temasları sürdürüyoruz”
  Takımdaki kötü gidişatın ardından Teknik Direktör İlhan Palut’un istifa ettiği Göztepe’de Başkanvekili Talat Papatya, teknik direktörlük için yurt içi ve yurt dışından temasları bulunduğu söyledi.
 • TARAFTAR KALİTELİ TRANSFER İSTİYOR
  Taraftarlar ise kötü gidişatın faturasını transfer politikası nedeniyle yönetime kesti.
 • Mehmet Sepil: Beklentilerin uzağındayız ama umutluyuz
  Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de Başkan Mehmet Sepil, geride bırakacağımız 2020 yılını değerlendirdi. Gürsel Aksel Stadı'nda basın toplantısı gerçekleştiren Mehmet Sepil, "Dünyada ve futbolda koronavirüs salgını yüzünden belirsizliklerin olduğu bir dönem yaşıyoruz. Göztepe olarak 15 maçta 19 puan topladık. Bu beklentilerimizi karşılamadı. Daha iyi durumda olabilirdik ancak gelecek için umutluyuz" diye konuştu.
 • Davor Suker, Göztepe'ye konuk oldu
  Dünya futbolunun önemli isimlerinden Davor Suker, İzmir'e gelerek Göztepe'mize konuk oldu. Şu sıralar Hırvatistan Futbol Federasyonu'nun başkanlığını yapan Suker, Göztepe-Aytemiz Alanyaspor maçını özel locadan izledi, deprem felaketinde 91 saat sonra enkaz altından sağ çıkarılan 3 yaşındaki Ayda bebekle tanıştı
 • İlhan Palut: İstediğimiz sonucu almak için mücadele edeceğiz
  Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut, ligde en fazla yerli oyuncu oynatan takımlar arasında yer aldıklarını ve Türk futboluna katkı vermek gibi bir misyonları olduğunu söyledi.
 • Papatya: Aydınus'un emekliliği gelmiş
  Papatya, Ankaragücü maçındaki penaltıyla 5. kez aleyhlerine beyaz noktanın gösterildiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:
 • Göztepe’mizin formaları depremzedeler için satışta.
  Göztepe'miz, ligde son oynadığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçında futbolcuların giydiği imzalı formaları internet ortamında açık artırmayla satarak elde edilecek gelirin tamamını depremzedelere bağışlayacak.
 • Mehmet Sepil: Depremzedeler için elimizden gelen yardımı yapıyoruz
  Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödül törenine katılan Mehmet Sepil, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel röportaj verdi.
Stadın Ömrü 50 Yıl; Stat 43 Yaşında...

Stadın Ömrü 50 Yıl; Stat 43 Yaşında...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Alsancak Stadına yaptığı testten (Kalıp Testi, Depreme Dayanıklılık Testi) İzmir Atatürk Stadına da yapacak. Rapor olumsuz çıkarsa, stat kapatılacak. İzmir Atatürk Olimpiyat Stadı kapanması demek, İzmir’in Dünya ve Ulusal Çaptaki organizasyonları alamaması demek.

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ATATÜRK STADINA TEST YAPIP RAPOR HAZIRLAYACAK

Geçtiğimiz aylarda İl Güvenlik Kurulu maçlara kısa bir süre kala, Tarihi Alsancak Stadına ilişkin hazırlanan deprem raporuna bakarak, “Bu statta can güvenliği yok” dedi ve binanın boşaltılmasını istemişti. Şimdi de sıra, İzmir Atatürk Olimpiyat Stadına geldi. Normal şartlarda, stadın ömrü 50 yıllık. Olimpiyat stadı ise 43 yaşında. Ancak, stat o kadar harap oldu ki, her an yıkılabilir duruma geldi. İddialara göre yapılan ön değerlendirme, olumsuz yönde. Bu nedenle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Atatürk Stadını inceleyerek, stada ilişkin bir rapor hazırlayacak.


RAPOR OLUMSUZ OLURSA, ATATÜRK STADI DA KAPANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, daha önce, Tarihi Alsancak Stadını incelemiş ve “Depreme dayanıksız, hemen boşaltılmalı, can güvenliği yok” raporu vermişti. Bu rapora istinaden, stat boşaltılmış ve hatta stat binasını kullanan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü de orayı terk etmek zorunda kalmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmir Atatürk Olimpiyat Stadının da incelenmesini istedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise harekete geçti. Stat incelenecek, rapor hazırlanacak. Eğer rapor olumsuz çıkarsa ki iddialara göre yapılan ön değerlendirme olumsuz yönde.; İzmir Atatürk Olimpiyat Stadı da kapanmış olacak.


NORMAL ŞARTLARDA STADIN ÖMRÜNÜN BİTMESİNE 7 YIL KALDI

Stadın harap durumuna bakılarak bakanlık tarafından incelenmesi istenmeseydi de zaten stat 7 yıl sonra kapanacaktı veya uzun bir süre yenilenmek için kapalı kalacaktı. Çünkü, stadın ömrü 50 yıllık... Ve stat 43 yaşında. Stadın 7 yılı kalmasına rağmen, stadın kötü kullanılış biçimi ve bakımsız olması, önlemlerin alınmaması; stadın ömrünün bitmesine 7 yıl kala, stada ilişkin rapor hazırlanacak olmasına neden oldu.


STAT 2005’TE REVİZE EDİLMİŞTİ

Rapor hazırlanmayı bekleyen İzmir Atatürk Olimpiyat Stadı; 2005 yılında Universiade Olimpiyatları için revize edilmiş ve eksikleri giderilmişti. Ancak gelişen süreçte, statta birçok organizasyon daha yapıldı ve stat iyice yorgun düştü. Yorgunluk ise, yıkım için göz kırptı.


GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ İL MÜDÜRLÜĞÜ, ALSANCAK STADINDAN ATATÜRK STADINA TAŞINMIŞTI; YENİ ADRES ÖRNEK KÖY

Yaşanan bir diğer ilginç durum ise, Tarihi Alsancak Stadının can güvenliği olmaması nedeniyle boşaltılmasının mağdurlarından olan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, yeni yer olarak İzmir Atatürk Olimpiyat Stadına taşınmıştı. Eğer rapor olumsuz çıkar da stat boşaltılırsa, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, buradan da taşınmak zorunda kalacak. Müdürlüğün yeni adresi ise Örnek Köy...STAT KAPANIRSA; İZMİR ÇOK AĞIR BİR YARA ALIR

Süper Ligde takımı olmamasına rağmen bir futbol kenti olan ve Dünyaca ünlü organizasyonlara ev sahipliği yapan İzmir, statsız kalabilir. İzmir Atatürk Olimpiyat Stadının kapanması demek; İzmir’in hem ekonomisinin hem de organizasyon şehri olması durumunun çok büyük bir yara alması demek. Çünkü İzmir’de, Dünyaca ünlü organizasyonları kaldıracak başka bir stat yok.


GÖZTEPE  CAMİASININ DURUMDAN HABERİ YOK AMA MAĞDUR OLABİLİRLER

Alsancak Stadının Kapanmasının ardından Karşıyaka Spor ve Altay gibi kulüpler mağdur olmuştu. Şimdi ise, Göztepe ’nin mağdur olma durumu var. Raporun olumsuz çıkmasının akabinde, stat hemen boşaltılacak ve bu sezon ortasına denk gelebilir. Böyle bir durum olursa, bir üst lige çıkmak için çok büyük yatırımlar yapan Göztepe; büyük bir sorunla karşı karşıya kalacak. Bu durum Göztepe’nin bir üst lige çıkmasına mani olacak sorunlara dahi yer verebilir.

Haber: Yavuz ATALAY
Sporx

Yorumlar (0)

Yorum Yaz