Son Dakika
 • Spor tesislerinde uygulanacak tedbirler .
  Covid-19 ile mücadelede elde edilen başarı sonucu 1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreci ile beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.
 • Yabancı kuralı değişecek mi? Sepil açıkladı!
  Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, futbol gündemine yönelik açıklamalar yaptı. Yabancı kuralı değişecek mi? Rezerv takım düzenlemesi ne zaman hayata geçecek? TFF ile ne görüştüler? Sepil'den dikkat çeken açıklama...
 • Göztepe oyuncularla sezon sonu görüşecek
  Göztepe'de kulüp başkan vekili Talat Papatya, koronavirüs sürecine ilişkin yaptıkları görüşmelerde bir kısım oyuncularla anlaştıklarını, anlaşma sağlanamayan oyuncularla ise sezon sonunda masaya oturmayı planladıklarını bildirdi.
 • Göztepe'de ara Poko'ya yaradı
  SÜPER Lig'e 19 Mart'ta ara verilmesinin ardından yeniden sahaya çıkmaya hazırlanan Göztepe'miz, 12 Haziran Cuma günü saat 21.45'te evinde oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.
 • Mehmet Sepil: Sağlık en ön planda olacak
  Kulüpler Birliği ve Göztepe'mizin başkanı Mehmet Sepil, Süper Lig'e geri dönüş kararı ve küme düşmeme talebinin onaylanmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • Papatya: Bu Göztepe dağılmaz
  Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, transfer söylentilerini değerlendirirken, "Taraftarımız rahat olsun. Bu takım dağılmaz. Takımın yüzde sekseni kalmaktan yana" dedi.
 • 'Sonradan değil anadan doğma Göztepeliyim'
  Henüz çocuk yaşlarda sevdasının antrenmanlarını izlemeye gider ağabeyleri için top toplardı. Adnan Süvari’den, “Sen büyük bir futbolcu olacaksın” övgüsü aldı. Bu sözler, sarı kırmızılı formayı sırtından hiç çıkarmadan 16 yıl giymesini sağladı. O, adı Göz Göz’le bütünleşen İsmail Sütçü...
 • Medipol Başakşehir Soner'i bırakmıyor.
  Başakşehirli İrfan Can Kahveci'nin Fenerbahçe'ye transfer olma ihtimali güçlenirken, İstanbul ekibi İrfan'dan doğan boşluğu Göztepe'ye kiraladığı Soner Aydoğdu'yla doldurmak istiyor.
 • Göztepe'nin yeni transferi Wilczek
  Göztepe'miz ikinci yarının başında transfer ettiği Kamil Wilczek korona virüs arasından sonra başlayan idmanların yıldızı. Polonyalı golcü formuyla Teknik Direktör İlhan Palut'un gözüne girmeyi başardı.
 • Göztepe'de hentbol şubesini "Güçbirliği" yaşatacak
  Göztepe'de "Taraftarın şubesi" unvanıyla tanınan hentbol şubesi, camianın kenetlenmesiyle yaşatılacak.
Göztepe Stadı, Emlak Fiyatlarını Uçurdu

Göztepe Stadı, Emlak Fiyatlarını Uçurdu

Göztepe Spor Kulübü’nün eski Gürsel Aksel Stadı yerine inşaası başlayan yeni tesisinin tamamlanmasına sayılı aylar kala ortaya ilginç bir tablo çıktı. Konutların yoğunlukta olduğu ve mahalle arasına inşa edilen stadın çevresi yeni projeyle birlikte adeta çağ atladı. Mehmet Ali Akman Mahallesi sınırlarında son bir yılda katlanarak artan kira ve satış bedelleri emlak vitrinlerine de yansıdı. Konut kiralarının neredeyse iki katına yükseldiği semtte ona katlanan işyeri kiraları ise kiminin yüzünü güldürdü, kimisine de üzdü.

RAKAMLAR UÇTU

Bölgede kayda değer bir değişim yaşandığına dikkati çeken Semt Emlak ortağı Hasan Deneri, son bir yılda yaşananları şöyle özetledi: “Artık burada 2 bin liradan aşağıya kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Satılık evlerin fiyatları ise 350, 400 bin liradan başlıyor. Ve bu fiyat 1 milyon liralara kadar ulaşıyor. Fiyatlar neredeyse yüzde 50 oranında yükseldi. İşyerleri fiyatları da benzer şekilde yükseldi. Bugün kiralık ilanı asılan bir işyerin istenen para geçtiğimiz yıla göre neredeyse on katı yükselmiş vaziyette. En düşük dükkan kirası 5 binden başlıyor. Satılık işyerleri de 2-3 milyona ulaşıyor. Senelerdir bu bölgede yaşıyorum, ne olduğunu şaşırdık. Bu fiyatları rüyamızda bile göreceğimizi tahmin etmiyorduk. Mal sahipleri artık kontrat imzalarken hava parası da istiyor. 20 bin liraya kiracı bulunan dükkanlara şimdilerde 200 bin lira isteyen dahi var. İşin ilginci ise çoğunlukla 40-50 yıllık eski binaların olduğu bu bölgedeki fiyatlar yeni yapılan lüks siteler seviyesine geldi.  Bir diğer sıkıntı da, burada kiralık ev sayısı çok az. Talep var ama ev az. Haliyle bu durumdan ötürü fiyatlarda kayda değer bir artış var.”

MAL SAHİBİ KAZANÇLI

Emlakçı Deneri, inşa edilen tesisle birlikte semtin çehresinin değiştiğini de vurgulayarak, “Eskiden butik, bakkal, tesisatçı, tekstilci olan birçok işyeri artık dükkanını kapatıyor ya da devrediyor. Eski küçük esnaf semti terk ediyor. Her yer büfe, kafeterya, restoran ve bar tarzı işletmelerle doldu. Bu stat ile birlikte semt de dönüşüyor. Fakat bölgede yaşanan bu hareketlik emlakçılara henüz yansımadı. Şu an burada oturan mal sahipleri büyük kara geçti. Son bir yıldır, faizlerdeki yükseliş, dövizdeki artış, üst üste gelen seçimler, ekonomideki durgunluk ve piyasalardaki daralma nedeniyle bizim işlerimiz düştü. Stat açıldığında bir hareketlilik yaşayacağız. İşlerimizin o zaman artacağına inanıyoruz. Zaten buradaki vatandaşlarda da bir korku var. Stat açıldığında trafik, ulaşım, gürültü, otopark sorunu ne olacak? Bu yüzden semtini bırakıp kaçanlar da var.” ifadelerini kullandı.

FIRSAT DOĞDU

Stat civarındaki bu hareketlilik ve inşa edilen yeni tesis esnaf cephesinde de kayda değer bir beklenti yarattı. Bölgedeki işyeri sahiplerinden Numan Aytuğ, Göztepe Stadı’nın hizmete girmesi öncesinde Yeni Stad Göztepe Büfe’yi açtığını belirterek, “Daha önceden burada kiracım vardı. Şimdi büfe açtık. Stat açıldığında büyük bir hareketlilik bekliyoruz. Özellikle maç günlerinde yoğun iş yapacağız” dedi.

(Erman Şentürk) Ege'ye Bakış

Yorumlar (0)

Yorum Yaz