Son Dakika
 • Tamer Tuna: Başarıya giden yolda neler gerektiğini bilen bir takımız
  Göztepe hazırlıklarını Afyonkarahisar'da sürdürüyor. Teknik direktör Tamer Tuna, "Göztepe başarıya giden yolda neler yapılması gerektiğini ve nasıl olması gerektiğini bilen bir takım oldu" dedi.
 • Mehmet Sepil'den stadyum açıklaması
  Başkan'ımız Mehmet Sepil sezon öncesi kampında beIN Sports'a özel açıklamalarda bulundu. Mehmet Sepil'in açıklamaları şu şekilde:
 • Göztepe'de Tuna çok memnun
  Yeni sezon hazırlıklarını Afyonkarahisar kampında sürdüren Süper Lig ekibi Göztepe, oynadığı ilk hazırlık maçında Eskişehirspor'la 1-1 berabere kaldı. Teknik direktör Tamer Tuna karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulundu
 • Bu sistem değişmeli! Fikstür çekilmiyor, atanıyor
  Kamuoyunda fikstürün adil olmadığına dair inanışı destekleyen güçlü veri, 3 yıldır üst üste serbest fikstürün Göztepe’ye isabet etmesi. Normalde bir takıma 3 yıl üst üste serbest fikstür isabet etme ihtimali 5 bin 832’de 1.
 • Göztepe'de Muritala bilmecesi
  Süper Lig'de yeni sezon öncesi Afyonkarahisar'daki kampına başlayan Göztepe'de altyapıdan A takıma alınan 19 yaşındaki Nijeryalı forvet Yunusa Owolabi Muritala'nın kampa götürülmemesi taraftarlarda merak uyandırdı.
 • Göztepe'de gözler Eren Derdiyok'un Üzerinde
  Süper Lig’de üst üste üçüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan Göztepe, geride kalan sezonlarda forvet hattında büyük bir değişim yaşarken, Eren Derdiyok ile istikrar yakalamak istiyor
 • Göztepe'nin çınarına son görev
  Göztepe'de bir dönem yöneticilik yapan ve özverili çalışmalarıyla camiada iz bırakan y. inşaat mühendisi Faruk Şamlı bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düştü. Şamlı, bugün İzmir Alsancak'taki Hocazade Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Kokluca Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 • Göztepe'de iki isim ayrıldı
  Göztepe'de Andan Süvari Tesisleri'ndeki çalışmalara katılan isimlerden Fransız Axel Ngando ile Arjantinli Grillo Afyon kampı kadrosuna dahil edilmedi. Yönetimin, menajerler aracılığıyla önerilen Emre Çolak'ın transferini de veto ettiği öğrenildi
 • Süper Lig için 'Adnan Süvari Sezonu' önerisi
  İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, Süper Lig'de 2020-2021 sezonuna Adnan Süvari'nin isminin verilmesini önerdi.
 • Göztepe'den voleybol atağı
  Göztepe, yıllar sonra voleybolda parkeye dönüyor.
Göztepe Stadı, Emlak Fiyatlarını Uçurdu

Göztepe Stadı, Emlak Fiyatlarını Uçurdu

Göztepe Spor Kulübü’nün eski Gürsel Aksel Stadı yerine inşaası başlayan yeni tesisinin tamamlanmasına sayılı aylar kala ortaya ilginç bir tablo çıktı. Konutların yoğunlukta olduğu ve mahalle arasına inşa edilen stadın çevresi yeni projeyle birlikte adeta çağ atladı. Mehmet Ali Akman Mahallesi sınırlarında son bir yılda katlanarak artan kira ve satış bedelleri emlak vitrinlerine de yansıdı. Konut kiralarının neredeyse iki katına yükseldiği semtte ona katlanan işyeri kiraları ise kiminin yüzünü güldürdü, kimisine de üzdü.

RAKAMLAR UÇTU

Bölgede kayda değer bir değişim yaşandığına dikkati çeken Semt Emlak ortağı Hasan Deneri, son bir yılda yaşananları şöyle özetledi: “Artık burada 2 bin liradan aşağıya kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Satılık evlerin fiyatları ise 350, 400 bin liradan başlıyor. Ve bu fiyat 1 milyon liralara kadar ulaşıyor. Fiyatlar neredeyse yüzde 50 oranında yükseldi. İşyerleri fiyatları da benzer şekilde yükseldi. Bugün kiralık ilanı asılan bir işyerin istenen para geçtiğimiz yıla göre neredeyse on katı yükselmiş vaziyette. En düşük dükkan kirası 5 binden başlıyor. Satılık işyerleri de 2-3 milyona ulaşıyor. Senelerdir bu bölgede yaşıyorum, ne olduğunu şaşırdık. Bu fiyatları rüyamızda bile göreceğimizi tahmin etmiyorduk. Mal sahipleri artık kontrat imzalarken hava parası da istiyor. 20 bin liraya kiracı bulunan dükkanlara şimdilerde 200 bin lira isteyen dahi var. İşin ilginci ise çoğunlukla 40-50 yıllık eski binaların olduğu bu bölgedeki fiyatlar yeni yapılan lüks siteler seviyesine geldi.  Bir diğer sıkıntı da, burada kiralık ev sayısı çok az. Talep var ama ev az. Haliyle bu durumdan ötürü fiyatlarda kayda değer bir artış var.”

MAL SAHİBİ KAZANÇLI

Emlakçı Deneri, inşa edilen tesisle birlikte semtin çehresinin değiştiğini de vurgulayarak, “Eskiden butik, bakkal, tesisatçı, tekstilci olan birçok işyeri artık dükkanını kapatıyor ya da devrediyor. Eski küçük esnaf semti terk ediyor. Her yer büfe, kafeterya, restoran ve bar tarzı işletmelerle doldu. Bu stat ile birlikte semt de dönüşüyor. Fakat bölgede yaşanan bu hareketlik emlakçılara henüz yansımadı. Şu an burada oturan mal sahipleri büyük kara geçti. Son bir yıldır, faizlerdeki yükseliş, dövizdeki artış, üst üste gelen seçimler, ekonomideki durgunluk ve piyasalardaki daralma nedeniyle bizim işlerimiz düştü. Stat açıldığında bir hareketlilik yaşayacağız. İşlerimizin o zaman artacağına inanıyoruz. Zaten buradaki vatandaşlarda da bir korku var. Stat açıldığında trafik, ulaşım, gürültü, otopark sorunu ne olacak? Bu yüzden semtini bırakıp kaçanlar da var.” ifadelerini kullandı.

FIRSAT DOĞDU

Stat civarındaki bu hareketlilik ve inşa edilen yeni tesis esnaf cephesinde de kayda değer bir beklenti yarattı. Bölgedeki işyeri sahiplerinden Numan Aytuğ, Göztepe Stadı’nın hizmete girmesi öncesinde Yeni Stad Göztepe Büfe’yi açtığını belirterek, “Daha önceden burada kiracım vardı. Şimdi büfe açtık. Stat açıldığında büyük bir hareketlilik bekliyoruz. Özellikle maç günlerinde yoğun iş yapacağız” dedi.

(Erman Şentürk) Ege'ye Bakış

Yorumlar (0)

Yorum Yaz