Son Dakika
 • Spor tesislerinde uygulanacak tedbirler .
  Covid-19 ile mücadelede elde edilen başarı sonucu 1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreci ile beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.
 • Yabancı kuralı değişecek mi? Sepil açıkladı!
  Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, futbol gündemine yönelik açıklamalar yaptı. Yabancı kuralı değişecek mi? Rezerv takım düzenlemesi ne zaman hayata geçecek? TFF ile ne görüştüler? Sepil'den dikkat çeken açıklama...
 • Göztepe oyuncularla sezon sonu görüşecek
  Göztepe'de kulüp başkan vekili Talat Papatya, koronavirüs sürecine ilişkin yaptıkları görüşmelerde bir kısım oyuncularla anlaştıklarını, anlaşma sağlanamayan oyuncularla ise sezon sonunda masaya oturmayı planladıklarını bildirdi.
 • Göztepe'de ara Poko'ya yaradı
  SÜPER Lig'e 19 Mart'ta ara verilmesinin ardından yeniden sahaya çıkmaya hazırlanan Göztepe'miz, 12 Haziran Cuma günü saat 21.45'te evinde oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.
 • Mehmet Sepil: Sağlık en ön planda olacak
  Kulüpler Birliği ve Göztepe'mizin başkanı Mehmet Sepil, Süper Lig'e geri dönüş kararı ve küme düşmeme talebinin onaylanmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • Papatya: Bu Göztepe dağılmaz
  Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, transfer söylentilerini değerlendirirken, "Taraftarımız rahat olsun. Bu takım dağılmaz. Takımın yüzde sekseni kalmaktan yana" dedi.
 • 'Sonradan değil anadan doğma Göztepeliyim'
  Henüz çocuk yaşlarda sevdasının antrenmanlarını izlemeye gider ağabeyleri için top toplardı. Adnan Süvari’den, “Sen büyük bir futbolcu olacaksın” övgüsü aldı. Bu sözler, sarı kırmızılı formayı sırtından hiç çıkarmadan 16 yıl giymesini sağladı. O, adı Göz Göz’le bütünleşen İsmail Sütçü...
 • Medipol Başakşehir Soner'i bırakmıyor.
  Başakşehirli İrfan Can Kahveci'nin Fenerbahçe'ye transfer olma ihtimali güçlenirken, İstanbul ekibi İrfan'dan doğan boşluğu Göztepe'ye kiraladığı Soner Aydoğdu'yla doldurmak istiyor.
 • Göztepe'nin yeni transferi Wilczek
  Göztepe'miz ikinci yarının başında transfer ettiği Kamil Wilczek korona virüs arasından sonra başlayan idmanların yıldızı. Polonyalı golcü formuyla Teknik Direktör İlhan Palut'un gözüne girmeyi başardı.
 • Göztepe'de hentbol şubesini "Güçbirliği" yaşatacak
  Göztepe'de "Taraftarın şubesi" unvanıyla tanınan hentbol şubesi, camianın kenetlenmesiyle yaşatılacak.
Abdullah Çelebi'nin 'Tamer Tuna...' Başlıklı Yazısı

Abdullah Çelebi'nin 'Tamer Tuna...' Başlıklı Yazısı

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yardımcılığını yaparken, Göztepe'nin teklifi onun için büyük bir adımdı. Daha iyi bir fırsat olamazdı... 

Kısa bir Dardanelspor döneminden sonra yardımcı antrenörlükten direkt Süper Lig teknik direktörlüğüne terfi etmişti...

Ona bu terfiyi veren de Mehmet Sepil'den başkası değildi... Ondaki ışığı görmüştü..

Süper Lig'de sürekli aynı takımlar arasında mekik dokuyan, aynı şeyi birçok kulüpte deneyip aynı sonucu almasına rağmen yine de kulüp bulan teknik adamlar bozulmuştu bu işe...

"Bizim gibi tecrübeli isimler varken, nereden çıktı bu Tamer Tuna..." diye hayıflanıyorlardı, Göztepe'ye gelemedikleri için...

Taraftarın bir kısmı temkinli yaklaşırken, bazıları ise endişeliydi... 

'4'üncü 5'inci hafta gider' yorumları yapılıyordu.

Peki ne oldu? 

Tamer Tuna yönetimindeki Göztepe, Süper Lig'i 49 puanla 6. sırada bitirdi. 

Müthiş başarıya rağmen, 'Aklı ve kalbi Göztepe'de olmayanlar' söylemleri ile birlikte Sepil-Tuna anlaşmazlığı ayrılığı getirdi.

Başkan Sepil, Tamer Tuna örneğindeki gibi yine genç bir isimle, yani Bayram Bektaş'la yeni sezona başladı, ardından Kemal Özdeş geldi. Değişimler fayda getirmedi, önceki sezonun 6.'sı Göztepe, küme düşmenin en büyük adayı olarak gösteriliyordu. 

Tamer Tuna onca yaşanana rağmen Başkan Sepil'in 'Göztepe'nin menfaati' düşüncesiyle geri döndü. 

Yönetimin çabası ve taraftarın etkisiyle Göztepe'yi kümede tutan teknik adam oldu. 

Artık yeni sezon yeni umutlar vardı... Ancak zamanla yönetimle Tamer Tuna arasındaki uyumun yine sağlanmadığı ortaya çıktı...

Tamer Tuna transfer döneminde kadronun yüzde 60'ının gönderilmesini ve transfer yapılmasını istedi, başkanı bazı noktalarda ikna edemedi.

Basın yoluyla mesaj vermektense susmayı tercih etti... Nitekim lig başladıktan sonraki tablo, yönetimi transfere mecbur bıraktı.

Bu süreçte 0-0 sona eren Denizlispor maçı sonrası istediği gibi geçmeyen transfer dönemi nedeniyle Tamer Tuna'nın görevi bırakmak istediğini çok iyi biliyorum... 

Ancak kol kırıldı, yen içinde kaldı. Sorunlar sümenaltı edildi. Ta ki o açıklamaya kadar!

Evet Başkan Mehmet Sepil'in önceki gün yaptığı, "Teknik kadro ve oyuncuların kendisini toparlaması gerek. Bu gidiş hiç iyi değil" açıklamasından bahsediyorum.

Burada açık şekilde ültimatom vardı. Daha da açık söyleyeyim, bu açıklama, 'Kredini tükettin, Trabzonspor maçını da kaybedersen gidersin' anlamına geliyordu.

Tamer Tuna akıllı adam... 

Görevden alınacağını biliyordu, mesajı aldı ve istifasını verdi. 

Sizi bilmem ama ben Gürsel Aksel Stadı'ndaki ilk maçta takımın başında Tamer Tuna'yı görmek isterdim.

Başkan Mehmet Sepil, elbette yaptığı açıklamaların sonuçlarının nereye varacağını biliyordu... 

Mutlaka kendince sebepleri ve farklı planları vardı. 

Önemli olan, o planların 'Göztepe'nin menfaati' düşüncesiyle yapılmış olmasıdır... 

Yorumlar (1)

 • Misafir
  Sepil\'in egosu ile hareket ettiğine inanıyorum! Para , herşey değildir ki zatwn parayla , bu sezon için , hiç bir şey yapmadı!!! Ben , şahsen bu takımı zirveye oynar görmek istiyorum. Başkanın da , bwnim gibi düşünen 6,5 milyon taraftara kulak vermesini isterim! Flaş transferler, yüksek kapasitede bir teknik direktör yoksa, bu takım düşmemeye oynar her daim!!! Anla artık başkan!

Yorum Yaz